Výhodné povinné ručení

Každý majitel vozidla, je ze zákona povinen platit povinné ručení. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vašeho vozidla. V případě, že způsobíte dopravní nehodu, vzniklé škody na majetku a zdraví osob tak budou hrazeny z tohoto pojištění. V zákoně jsou stanovené veškeré škody, které jsou z povinného ručení hrazeny. Povinné ručení musíte platit, neboť je to zákonem stanovené pojištění. Pokud si nebudete povinné ručení platit, můžete dostat tučnou pokutu. Ta se může pohybovat i mezi desítkami tisíc korun. Zároveň vám může být odebrán váš řidičský průkaz.

U nás existuje několik poskytovatelů povinného ručení. Především se jedná o nejrůznější pojišťovny a jiné zprostředkovatele. Rozdíl mezi nabídkami na povinné ručení jednotlivých poskytovatelů je tvořen zejména částkou pojištění za vaše vozidlo.

Kde sehnat nejvýhodnější povinné ručení?

Výhodné povinné ručení nabízí AXA pojišťovna. Na rozdíl od většiny pojišťoven stanovuje výši pojistného nikoli dle objemu vozidla, ale dle výkonu motoru. Zařazení do těchto kategorií má vliv na mnohem výhodnější částky za plnění. Obvykle se pojistné krytí vztahuje na tři měsíce, proto se pojistné platí čtvrtletně. Platbu čtvrtletně volí většina majitelů vozidel, lze však zvolit i jiné období. V rámci pojištění od AXA získáte další výhody. V případě, že si zabouchnete dveře, zajistí vám jejich odemčení. Přivezou benzín, pokud vám cestou dojde. Vymění kolo při defektu, když budete na cestách a poskytnou další asistenční služby. K dipozici je vám 24-hodinová bezplatná linka pro pomoc v nouzi.

Pojistit si můžete nechat každé osobní vozidlo a také lehké užitkové vozidlo s hmotností max. do 3,5 tun. Počet sedadel by měl být pouze do 9 a automobil musí mít přidělenou registrační značku. K povinnému ručení je možné se připojistit. Možnosti připojištění jsou úrazové připojištění, připojištění skel nebo zavazadel, připojištění asistence apod.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *