Připojistěte se výhodně na penzi

Pro mnohé z vás je jistě vidina důchodu velice vzdálená. Avšak vzhledem k tomu, jak se nepříznivě vyvíjí demografická situace již nyní a ani poměry ve státě nejsou ideální, je dobré myslet i na penzi. Předpokládá se do budoucna, že výše státního důchodu nevystačí ani na základní potřeby, což jistě není vůbec příjemná představa. V penzi si jen stěží budete moci vydělat alespoň nějaký příjem, abyste pokryli veškeré náklady a žili kvalitně. Připravte si proto již nyní a střádejte si na penzi, abyste v tomto období nemuseli řešit nedostatek finančních prostředků a sjednejte si nejlevnější penzijní připojištění.

Penzijní připojištění je státem podporovaná forma spoření a k vašemu vkladu bude připočítán státní příspěvek v závislosti na výši vkladu a podíl ze zisku penzijních fondů.  Penzijní připojištění nabízí kromě státního příspěvku i možnost spořit bokem i poměrně malou částku, která pak za tu dobu nabude a do důchodu se vám naspoří velice užitečná částka. Abyste získali státní příspěvek je však podmínka spořit min. 300 Kč. Tato částka je však zanedbatelná a rozhodně nikterak neohrozí váš rodinný rozpočet. Záleží však na vás, jaký měsíční vklad budete spořit. Můžete si jej samozřejmě zvyšovat, pokud se vaše finanční situace zlepší.

Před uzavřením penzijního připojištění je dobré si zjistit, u které pojišťovny bude uzavření tohoto spoření nejvýhodnější. Abyste si práci při zjišťování urychlili a rovněž i usnadnili, využijte perfektní službu penzijní fondy srovnání, která je k dispozici na internetových stránkách www.topsrovnani.cz. Zde si můžete velice snadno porovnat nabídky desítky pojišťoven a vybrat si tu, u které se vám vyplatí penzijní připojištění uzavřít. Srovnání penzijních fondů vám zabere pouhé 2 minuty a vy tak budete moci maximálně zhodnotit vaše vložené prostředky a získat nejvyšší možnou státní podporu. Zjistit si nejlevnější penzijní připojištění se rozhodně vyplatí.

Pro více informací ohledně penzijního připojištění, např. jaké důchodové reformy byly schváleny apod., můžete navštívit oficiální webové stránky MPSV.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *