Pozor na nevýhodné půjčky, aneb jak nenaletět?

Chcete si koupit nový automobil, nebo plánujete luxusní dovolenou v zahraničí? Nemáte na realizaci svých plánů dostatek peněžních prostředků? V takovém případě se vám vyplatí půjčky, jichž je dnes na trhu k dostání spousta. A v dnešním článku se podíváme, jak vybrat výhodnou půjčku, ale přitom nenaletět na marketingové triky poskytovatelů.

Jestliže si chcete požádat o půjčku, budete se rozhodovat mezi bankovní a nebankovní. U bankovní půjčky máte jistotu, že nenarazíte na podvodníka, protože banky jsou pod dohledem ČNB. Bankovní půjčky jsou charakteristické delší dobou vyřízení, větším množství papírování, ale za tím vším stojí nízká úroková sazba a výhodné poplatky.

Je potřeba si ale nabídky jednotlivých bank porovnat, protože ne všechny banky nabízí tak výhodné půjčky, jak se na první pohled zdá. Je potřeba promítnout do výpočtu dobu splatnosti, po kterou chcete splácet, případně maximální výši splátky, kterou jste ochotni měsíčně skládat. Na základě toho se vypočte nejen úrok, ale také RPSN.

Nebankovní půjčky

Ale na trhu jsou k dostání také nebankovní půjčky, které můžeme také rozdělit na účelové a neúčelové. Účelové půjčky nabízí i přímo prodejci daného zboží. Jestliže si chcete koupit ale různé věci, například zaplatit ploty, do toho si koupit dovolenou a ještě vybavit kuchyni, pak se oplatí půjčka neúčelová.

Při výběru nebankovní půjčky si dávejte pozor na podvodníky, jichž je na finančním trhu více než dost. Tito podvodníci se vyznačují nevýhodnými podmínkami a často nabízí vysoké úrokové sazby a poplatky. Je potřeba si řádně přečíst smlouvu. Abyste předešli komplikacím, obraťte se na nebankovního poskytovatele, který má na finančním trhu stabilní postavení.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *