Koupit auto na úvěr, nebo v hotovosti?

Chcete si koupit nový či ojetý automobil? Přemýšlíte, jestli nejprve našetřit peníze a zaplatit auto v hotovosti, nebo si na koupi vozidla půjčit? Než se jakkoliv rozhodnete, nejprve si přečtěte, co si musíte před půjčkou rozmyslet. V dnešním článku se podíváme, jak koupit automobil co nejvýhodněji.

Ještě před pár lety nabízely leasingové společnosti fyzickým osobám, nikoliv podnikatelům, buď půjčku, nebo leasing. Ale v roce 2011 byl vydán nový zákon o spotřebitelském úvěru, a tak tyto společnosti nabízí fyzickým osobám pouze úvěrové financování nákupu automobilu. Dnes tedy koupíte automobil v hotovosti, nebo přes neúčelový či účelový úvěr na auto. A my se podíváme na rozdíly mezi úvěry.

Rozdíly mezi úvěry

Finanční trh je rozmanitý a nabízí celou řadu půjček. První jsou účelové úvěry, u nichž se musíte smířit s náročnou administrativou. Úvěr na auto vyžaduje doložení účelu nákupu. Musíte bance předložit faktury a smlouvy. Ale úvěr na auto je vykoupen tím, že vám nabídne nižší úrokovou sazbu. Další možností je neúčelový úvěr, který můžete využít na cokoliv, ale musíte zde počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Kolik si půjčíte?

Banky svým klientům nabízí částku až jeden milion korun. Nejvyšší možná částka zrovna pro vás je dána tím, jak jste bonitní, tedy jak jste schopni půjčku splácet. Můžete se však proti neschopnosti splácet pojistit, což dnes banky nabízí. Půjčte si tedy tolik, kolik jste schopni splácet, abyste se nedostali do hlubokých dluhů, ze kterých se pak těžko budete dostávat.

Nákup auta v hotovosti

Pokud navštívíte například autobazar Kladno, Brno, Praha či autobazar v jiném městě, můžete koupit ojetý automobil v hotovosti. Zde je ale potřeba mít dostatek peněžních prostředků našetřených. Hlavní výhodou je, že nemusíte nic vyřizovat, ani se potýkat s náročnou administrativou.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *