Hypoteční banky

Hypotéky jsou dlouhodobé úvěry, jejich účelem je převážně pořízení vlastního bydlení. Za hypotéku se ručí zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Splatnost hypoték může být až 40 let. Hypotéky se splácí v pravidelných měsíčních splátkách.

V České republice má hypotéky ve své nabídce necelá dvacítka bankovních institucí. Hypotéky je možné také čerpat z institucí nebankovních. Nejznámějšími bankovními subjekty nabízejícími hypotéky jsou: BAWAG Bank CZ, Citibank, Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, ING Bank, Hypoteční banka, Komerční banka, mBank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, Volksbank a Wüstenrot.

Americká hypotéka

Banky v České republice nabízejí také americkou hypotéku. Americká hypotéka je speciálním typem hypotéky, kdy na rozdíl od klasické hypotéky nemusí být účelem americké hypotéky pořízení bydlení. Jedná se tedy o neúčelovou půjčku. Za americkou hypotéku se také ručí zástavním právem k nemovitosti.

Refinancování hypotéky

Úroková sazba u hypotéky je vždy na jisté období fixována – je neměnná. Po tomto období se může změnit (většinou směrem nahoru). Proto je vhodné v tento okamžik prozkoumat nabídku ostatních bank a případně starou hypotéku refinancovat novou hypotékou.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *