Dnes se první nakupuje, potom šetří

Na finančním trhu působí řada bankovních a nebankovních společností, které se mohou pyšnit pestrou škálou úvěrových produktů. Je ale těžké se rozhodnout, zda se přikloníte k půjčce bankovní, nebo raději zajdete do nebankovní společnosti. V dnešním článku se podíváme na to, co je výhodnější.

Bankovní půjčky

Když přijdete s žádostí o půjčku do banky, pak po vás bude pracovnice u přepážky vyžadovat kromě dvou dokladů totožnosti ještě další náležitosti, jako je potvrzení o příjmu a ručitele. Dále bude banka nahlížet do registru dlužníků, aby zjistila, zda jste pro ni spolehlivým klientem. Můžete půjčku využití na rekonstrukci kuchyně, ale také na nákup nového auta.

Jestliže ale máte záznam v registru dlužníků, pak počítejte s tím, že vám půjčka nebude schválena, protože banky si potrpí na spolehlivosti žadatelů.

Nebankovní půjčky

Pokud tedy nedostanete půjčku v bance, pak vaše kroky budou mířit do nebankovního sektoru. I nebankovní sektor má co nabídnout, ale při výběru vhodné půjčky musíte být obezřetní. Na tomto trhu působí celá řada podvodných firem, které se snaží na svých klientech zbohatnout i neférovou cestou.

Při výběru společnosti vám pomůže Asociace finančních zprostředkovatelů, kde je celá řada zprostředkovatelů finančních služeb.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *