Co je to spotřebitelský úvěr?

Spotřebitelské úvěry neboli půjčky jsou v nabídkách bank i nebankovních společností. Instituce spotřebitelské půjčky nabízí v různých podobách a mají klientům sloužit k řešení nenadále finanční potřeby. Tyto půjčky jsou určené fyzickým osobám k financování jejich nepodnikatelských potřeb. Z peněžních prostředků si může klient koupit spotřební zboží, nebo je využít na nákup auta či k rekonstrukci a modernizaci nemovitosti. Je-li úvěr neúčelový, je možné jej využít k jakémukoliv účelu.

Komu je půjčka poskytnuta?

Žádost o půjčku může podat každá fyzická osoba starší 18 let s českým státním občanstvím a trvalým pobytem na území České republiky. Některé banky vyžadují, aby měl klient žádající o půjčku založen u ní běžný účet. Na druhou stranu může být žádost o půjčku v bance, kde už účet sjednaný máte, jednodušší a rychlejší.

Půjčka je dále poskytována klientům, kteří mají dostatečně vysoký příjem. V případě, že žádá o částku pohybující se v řádech sta tisíců, je nezbytný ručitel či zástava nemovitosti. Opět jsou ale tyto podmínky závislé na jednotlivých institucích. Každá banka a nebankovní společnost má jiná pravidla. Ať už potřebujete pneumatiky, nebo něco jiného, zvolte neúčelovou půjčku.

Výše úrokové sazby

Rozhodujícím faktorem při výběru půjčky je výše úrokové sazby. Ta se odvíjí od typu úvěrů. Jestliže si berete účelovou půjčku, pak se můžete těšit na nižší úrokovou sazbu než u neúčelové půjčky. Dále je úroková sazba závislá na době splatnosti úvěru a dalších okolnostech, které daná instituce při stanovení úrokové sazby zohledňuje.

Nejčastěji je úroková sazba neúčelových úvěrů kolem 15 % p.a. a účelová půjčka má úrok kolem 10 % p.a.

Najděte si tedy úvěr, který vám bude svými vlastnostmi a podmínkami vyhovovat. Můžete touto formou pokrýt všechny své nepodnikatelské potřeby.

Sdílet článek

One thought on “Co je to spotřebitelský úvěr?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *