Co je konsolidace půjček? Kdy ji využít?

Moderním trendem je nakupovat na půjčky. Spousta českých rodin nejdříve nakupuje, až potom šetří. Nemáte-li dostatek hotovosti a potřebujete si koupit auto, opravit střechu, nebo toužíte po exotické dovolené, asi sáhnete po půjčce. Jestliže ale už máte úvěrů a půjček několik, je na čase využít takzvané konsolidace půjček. Pojďme se podívat, jaké má tento produkt výhody.

Pokud měsíčně platíte několik úvěrů a půjček, pak se vám snižuje přehled v platbách. Navíc značně zatěžujete rozpočet své domácnosti. Využijte tedy konsolidace půjček, která vám sníží měsíční splátky a zaručí přehled v tom, co vůbec platíte.

Co je konsolidace půjček?

Neslyšeli jste nikdy o konsolidaci půjček? Je pro vás tento termín nový? Jedná se v podstatě o velmi účinný a oblíbený nástroj, jak ušetřit na splátkách úvěrů. Získáte tak větší přehled nad svými výdaji a snížíte si výši měsíčních splátek svých dluhů. Konsolidace půjček je v podstatě sloučení několika půjček a úvěrů do jednoho.

Jestliže máte pouze jeden, nebo dva úvěry, pak je pro vás konsolidace zbytečná. Je-li však číslo půjček a úvěrů vyšší, pak je nejideálnější obrátit se na společnost, která konsolidaci půjček provádí. Můžete tak ušetřit spoustu peněz. Každá půjčka má na výpisu svou položku a často ztrácíte přehled, kterou půjčku jste zaplatili, kterou ne. Díky konsolidaci budete mít na účtu pouze jednu položku. Můžete využít nejprve výkup vozidel, a potom si půjčit na auto.

Hlavní výhodou konsolidace půjček je, že ušetříte na splátkách. Se společností, u níž tohoto nástroje využijete, vám sestaví nový splátkový kalendář, výši splátek a prodlouží, respektive zkrátí dobu splácení. Vždy se dohodnete. Díky konsolidaci si vytvoříte jeden nový úvěr, který vám nebude zatěžovat tak domácí rozpočet jako současných pět úvěrů placených zároveň.

Konsolidaci půjček dnes nabízí hlavně velké banky, jako je České spořitelna, GE Money Bank, Komerční banka či Raiffeisenbank. Je pouze na vás, na kterou společnost se obrátíte.

Sdílet článek

One thought on “Co je konsolidace půjček? Kdy ji využít?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *